Činnost ve veřejném zájmu a dohled v oblasti lidských práv a svobod.
IMG_20150728_115135.jpg

5-ti letá Dominička se ptá co je to bezdomovec, po snaze o vysvětlení následuje otázka "  a co proto děláte, aby bez domova nebyl ?"

V sedmi letech ji zajímá starosta, v Praze prý vozí na autě vlajku, po sdělení, že jde zřejmě o prezidenta chce vědět jak se jmenuje. Klaus (smích), jé, vždyť to je přeci šašek.

Ve zprávách zaslechla, že se nebude vyplácet porodné a že budou omezovány sociální dávky. Její dotaz zní : z čeho budou cikáni všechno platit ?

V osmi letech na otázku v testu co by chtěla, kdyby mohla mít tři přání, odpovídá: ,,panenku na ovládání, manžela, miminko."

Jako devítiletá v létě r. 2013 zaslechla, že Václav Klaus má zachránit ODS a ptá se: ,,jak to že ještě není zavřený ?"

V deseti letech kráčí s babičkou po mostě kde stojí hasič s velkou trumpetou. ,, To je estebák". Jak to víš, ty ho znáš ? Ne, ale vypadá tak.

Ve 14. letech získává tuto zkušenost :
Pouze pedagog chabých morálních zásad může jenom napomenout žáka praktikujícího sexuální úchylku přímo ve vyučovací hodině a zatížit neúměrně vysokým písemným trestem ostatní, jenž jsou tímto chováním zhnuseni a sužováni.
 Školství nadále chybí disciplína, morální usměrňování, kritické myšlení, praxe ekologického chování ve vztahu k bezprostřenímu okolí a přírodě jako celku, správný výklad historie zvláště novodobé.

 

 

1. Dětský Český ombudsman
1. Dětský Český ombudsman
Praha 7-Holešovice,Strossmayerovo nám.-sv.Antonín z Padovy (postaven 1908-11, arch. Fr. Mikš) - ochránce dětí.
Praha 7-Holešovice,Strossmayerovo nám.-sv.Antonín z Padovy (postaven 1908-11, arch. Fr. Mikš) - ochránce dětí.
Námět i vlastní vytvoření QR kódu 2014
Námět i vlastní vytvoření QR kódu 2014
1. června je Mezinárodní den dětí.
Ve více zemích se poprvé slavil v r. 1950, cílem je upozorňovat na práva a potřeby těch nejmenších, např. právo na život bez dětské práce. V minulosti to nebylo samozřejmostí, ve středověku se na děti pohlíželo jako na ,,malé dospělé" a běžně pomáhaly v hospodářství.
(Regenerace-06/2018)

 
Podpis v kondolenční knize na MěÚ v Novém Městě na Moravě.
Podpis v kondolenční knize na MěÚ v Novém Městě na Moravě.
Kondolence..jpg  978.88kB
MěÚ Nové Město na Mor.
Nebezpečná brána_20140825_0001.jpg
Smutná statistika_20140828_0001.jpg
Osudové zhoupnutí_20140911_0001.jpg
Epigram.pdf  3.18MB

Co mi odborná komise z epigramů již neschválila k zveřejnění: 


Chráněná kajinná oblast


Charita ho chváli, Kopřiva však pálí, Obrana tak musela usekat jí žahadla.


Ekonomická totalita


Hledá prácí, splácí půjčky, v inzerci lež zažije, neochrání naivní to krůčky ta soudcovská mafie.


Aprílové počasí


Dnes již snad každý ví že na politickém barometru  setrvává níže, více zvůle nežli vůle, odvátá  zpráva o porušení práva, přehánění, vlny, bouře občas, celkově pak Nečas.


(Upraveno)


 

Staré pověsti české za 100 let
 
Kdysi dávno žili v nějakých Čechách jakýsi Češi. Od těch dob se pravděpodobně říká ,,hloupý jako čech". Jejich území bylo někde ve střední Evropě a podle pověsti vše rozprodali, vytunelovali vlastní zemi. Jejich vláda nechala lidi umírat, protože náklady na léčení si nemohl slušný člověk dovolit. Lid strádal hladem, protože lichva byla považována za byznys. Do vrcholových funkcí byli voleni lumpové a darebáci chráněni prezidentem před potrestáním a zabavením nakradeného majetku. Bylo zlikvidováno zemědělství a průmysl, lidé se tak ocitli bez práce. Prodával se jedovatý alkohol, dováželi se nezdravé a odporné potraviny z jiných zemí aby mohli lotři bohatnout. Kdo se bránil útočníkovi toho zavřeli a agresora ještě odškodnili. Prostý lid musel přispívat a živit jiné sociální skupiny, církve, cizí mocnosti. Zákony byly tvořeny pro zlodějskou beztrestnost a prostý lid to splácel obrovskými a nesmyslnými daněmi. Ale nejspíše to bude jenom povídačka, tomu se přeci nedá věřit, že by mohl být někdo tak hloupý a tohle si nechal líbit....
(Převzato ze zaslané e-mail pošty-upraveno.)

 
Království. - obrázek

Království. - obrázek

Sledování a upozorňování na porušování lidských práv.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one