Činnost ve veřejném zájmu a dohled v oblasti lidských práv a svobod.
IMG_20150728_115135.jpg

5-ti letá Dominička se ptá co je to bezdomovec, po snaze o vysvětlení následuje otázka "  a co proto děláte, aby bez domova nebyl ?"

V sedmi letech ji zajímá starosta, v Praze prý vozí na autě vlajku, po sdělení, že jde zřejmě o prezidenta chce vědět jak se jmenuje. Klaus (smích), jé, vždyť to je přeci šašek.

Ve zprávách zaslechla, že se nebude vyplácet porodné a že budou omezovány sociální dávky. Její dotaz zní : z čeho budou cikáni všechno platit ?

V osmi letech na otázku v testu co by chtěla, kdyby mohla mít tři přání, odpovídá: ,,panenku na ovládání, manžela, miminko."

Jako devítiletá v létě r. 2013 zaslechla, že Václav Klaus má zachránit ODS a ptá se: ,,jak to že ještě není zavřený ?"

V deseti letech kráčí s babičkou po mostě kde stojí hasič s velkou trumpetou. ,, To je estebák". Jak to víš, ty ho znáš ? Ne, ale vypadá tak.

Ve 14. letech získává tuto zkušenost :
Pouze pedagog chabých morálních zásad může jenom napomenout žáka praktikujícího sexuální úchylku přímo ve vyučovací hodině a zatížit neúměrně vysokým písemným trestem ostatní, jenž jsou tímto chováním zhnuseni a sužováni.
 Školství nadále chybí disciplína, morální usměrňování, kritické myšlení, praxe ekologického chování ve vztahu k bezprostřenímu okolí a přírodě jako celku, správný výklad historie zvláště novodobé.

 

 

1. Dětský Český ombudsman
1. Dětský Český ombudsman
Praha 7-Holešovice,Strossmayerovo nám.-sv.Antonín z Padovy (postaven 1908-11, arch. Fr. Mikš) - ochránce dětí.
Praha 7-Holešovice,Strossmayerovo nám.-sv.Antonín z Padovy (postaven 1908-11, arch. Fr. Mikš) - ochránce dětí.
1. června je Mezinárodní den dětí.
Ve více zemích se poprvé slavil v r. 1950, cílem je upozorňovat na práva a potřeby těch nejmenších, např. právo na život bez dětské práce. V minulosti to nebylo samozřejmostí, ve středověku se na děti pohlíželo jako na ,,malé dospělé" a běžně pomáhaly v hospodářství.
(Regenerace-06/2018)

 
Út 15. leden 2019, 10:53:32 UTC
ceskyombudsman
Sledování a upozorňování na porušování lidských práv.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one